نسکافه یا قهوه در دید عامیانه(فرید ملکی)


  اولین قهوه را شرکت نستله به صورت صنعتی روانه بازار کرد وبعد از چند مدتی چون طرز تهیه قهوه زمان بر بود شرکت قهوه فوری با برند نسکافه روانه بازارکرد نسکافه همان قهوه ی فوری و آماده است. پس از نظر خواص فرقی با هم ندارند. ماده ی اصلی موجود در قهوه کافئین است.قهوه به دو گروه اصلی ترک و برزیل تقسیم میشود .خود قهوه برزیل به گلد و اسلو (slow/gold) اگر دموردش بحث کنم طولانی میشود و حوصله دوستان به سر میرود .
پس از مصرف قهوه، ضربان قلب کاهش می یابد اما پس از مدتی بر تعداد آن افزوده می شود و تا هنگامی که کافئین از بدن خارج نشده باشد به همان صورت باقی می ماند. چنانچه میزان کافئین مصرفی ، بالا باشد نه فقط تپش قلب ایجاد می کند بلکه حالت (Fibrilation) یعنی حرکت نامنظم ماهیچه های قلب نیز پدید می آید که گاه ممکن است منجر به مرگ شود. بر اساس آمارهای به دست آمده، نوشیدن بیش از 5 فنجان قهوه در روز ، احتمال سکته قلبی را افزایش می دهد.
پس به میزان متعادل قهوه بنوشید.متخصصان تغذیه توصیه می‌کنند که نوشیدن آن را به دو فنجان قهوه دم کرده یا سه فنجان قهوه فوری(نسکافه) در روز محدود کنید.
خواص قهوه:
تا به حال خواصی نظیر بهبود خستگی و افسردگی، افزایش متابولیسم بدن و کاهش حملات آسم به اثبات رسیده است. به این ترتیب که کافئین موجود در قهوه به میزان 10 درصد سرعت پردازش اطلاعات را در مغز افزایش داده و مصرف یک فنجان قهوه بعد از نهار، مانع از بی حالی پس از مصرف غذا در ظهر می‌شود.
به علاوه دیده شده است که از این نوشیدنی می‌توان در کاهش افسردگی و اضطراب نیز استفاده کرد. در ضمن، قهوه موجب افزایش سرعت متابولیسم بدن و شکستن چربی‌ها شده و به میزان قابل ملاحظه‌ای سوخت و ساز را در سلول‌ها بالا می‌برد.
طی مطالعه ای در آمریکا و ایتالیا، دیده شد که نوشیدن مرتب قهوه در بیماران آسم باعث کاهش حملات آسمی‌ در آنها می شود.
البته مهم ترین نکته‌ای که باید در مورد این نوشیدنی در نظر داشت، رعایت اعتدال در مصرف آن است، زیرا دریافت بیش از اندازه کافئین باعث بی‌قراری، بی خوابی، تعریق و تپش قلب می شود. به علاوه، قهوه های معمولی که به شکل سنتی یعنی به روش دم کرده تهیه می‌شوند، اگر بیش از اندازه به مصرف برسند، می‌توانند کلسترول خون را نیز بالا ببرند.‌
همچنین بر اساس تازه ترین تحقیقات پزشکی معلوم شده که مصرف زیاد این‌ ‌نوشیدنی‌ سبب از بین رفتن مینای دندان ها می‌شود. ‌ بر اساس این تحقیقات، قهوه فرآوری شده(نسکافه) 30 برابر بیش از نوع عادی آن(به علت اسید سیتریک موجود)، سبب‌ ‌خوردگی مینای دندان می‌شود و به این ترتیب پوسیدگی دندان ها را به همراه خواهد داشت.
دکتر مسعود کیمیا گر متخصص تغذیه و عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی در برنامه سلام ایران درباره فواید نسکافه و تفاوت آن قهوه نکاتی را عنوان کرد.
دکتر مسعود کیمیا گر معتقد است نسکافه همان قهوه فوری است یعنی به جای اینکه قهوه را بگذاریم دم بکشد و از کاغذ های صافی بگذاریم از نسکافه استفاده می شود، البته نسکافه همان خواص قهوه دارد و اکثراً هم به این موضوع عادت کرده اند.
وی ادامه داد: نسکافه هایی هستند که کافئین آن گرفته شده است یعنی بدون کافئین هم عرضه می شود زیرا کافئین برخی را اذیت می کند؛ این نسکافه بدون کافئین اثرات قهوه را از نظر تاثیری که بر روی سلسله اعصاب می گذارد نخواهد داشت و شاید در بعضی موارد این امر مثبت باشد زیرا اثری که قهوه بر دارو های محرک مانند آمفتامین ها ایجاد می کند دیگر این نسکافه ها ندارد.

/ 1 نظر / 36 بازدید
بیژن

سلام دکتر ملکی، مطالب وبلاگتون خیلی مفید و جذابه، خیلی استفاده کردیم، با آرزوی موفقیت و سلامت.